logo
یکشنبه 18 خرداد سال 1399   
   
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر اردبیل
پبام مدیرعامل : عارف علی پسندی
صدور مرخصی آنلاین
اشیا بجامانده درتاکسیها
سامانه گزارشات مردمی
پیگیری شکایات
ورودکاربران
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
خبر

طرح تاکسیرانان آتشنشان در سطح شهر اجرا می شود
تاریخ : 1394/09/05     


سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اردبیل گفت: در حال حاضر سه هزار و 483 دستگاه تاکسی روزانه بیش از 350 هزار نفر از شهروندان اردبیلی را در قالب ناوگان تاکسیرانی جابجا می‌کنند .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل، رحیم سعیدی در گفت ‌و گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: سازمان تاکسیرانی اردبیل که از سال 76 فعالیت خود را با یک‌هزار و 200 دستگاه خودرو برای ارائه خدمات به مردم آغاز کرده، در سال‌های اخیر توسعه پیدا کرده و امروز تعداد خودروهای ناوگان به سه هزار و 483 دستگاه رسیده است .
وی تصریح کرد: این تعداد خودرو در سطح شهر و شهرک‌های اقماری جدیدالتأسیس در خدمت شهروندان است و روزانه بیش از 350 هزار نفر را جابجا کرده و به آنها ارائه خدمات می‌کند .
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اردبیل گفت: تاکسی‌های مرکز استان به صورت گردشگری، خطی، تاکسی ویژه فرودگاه و تاکسی بی‌سیم فعالیت می‌کند به طوریکه در برنامه توسعه پنجم در حوزه حمل و نقل عمومی برای تاکسیرانی‌های شهری در کشور سهم 25 درصدی جابه‌جایی مسافر در نظر گرفته شده که سازمان تاکسیرانی اردبیل در تحقق این برنامه گام‌های مؤثری را برداشته است .
سعیدی با بیان اینکه ما حتی بیشتر از برنامه توسعه پنجم در جابه‌جایی مسافر درون‌ شهری سهم ایفا کردیم، افزود: به دلیل نبود مترو، قطار شهری و... بیشترین جابه‌جایی توسط ناوگان تاکسیرانی انجام شده است .
وی با بیان اینکه در حال حاضر از تمام ظرفیت ناوگان تاکسیرانی استفاده شده و حتی 658 دستگاه تاکسی که عمر بالای 10 سال دارند، در این چرخه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ما از طریق دریات تسهیلات بانکی تلاش می‌کنیم تا از طریق ستاد مدیریت نوسازی و حمل و نقل نسبت به نوسازی ناوگان تاکسی اقدام کنیم به طوریکه در حال حاضر 19 درصد کل ناوگان تاکسی اردبیل احتیاج به نوسازی دارد .
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اردبیل بیان کرد: امیدواریم با همت مسوولان به ویژه فرماندار و شهردار تا پایان سال آینده نوسازی این ناوگان به شکل کامل انجام شود که مالکان تاکسی تا سقف 200 میلیون ریال از تسهیلات بانکی و 50 میلیون ریال ارزش خودروی اسقاط شده خود دریافت می‌کنند .
سعیدی با بیان اینکه در چند سال اخیر هیچ‌گونه افزایش در تعداد ناوگان تاکسی نداشتیم اما با توجه به افزایش جمعیت مهاجرت‌ها و راه‌اندازی شهرک‌های جدید در سال‌های آینده نیاز به توسعه احساس می‌شود، اضافه کرد: در سال‌های آتی باید برای شهرستان اردبیل سهمیه جدیدی اختصاص یابد تا در شهرک‌ها به صورت خطی این تاکسی‌ها به کارگیری شود .
وی برنامه‌های آتی این سازمان را اصلاح چارت و تشکیلات سازمانی، نوسازی تاکسی‌های فرسوده، ساماندهی خطوط تاکسی‌های خطی و سازماندهی کلیه ایستگاه‌های تاکسی در سطح شهر اعلام کرد و ادامه داد: مکانیزه کردن سیستم بایگانی، ‌راه‌اندازی سیستم جامع نرم‌افزاری مدیریت و نظارت، آموزش شهروندان و رانندگان تاکسی، پرداخت الکترونیکی کرایه‌ها و مکان‌یابی پایانه مسافرگیری در هسته مرکزی در اولویت برنامه‌هاست .
سعیدی موضوع آموزش رانندگان را با اهداف افزایش سطح امنیت و ایمنی سفر برای شهروندان یادآور شد و گفت: با اجرای طرح تاکسیران آتش نشان قصد داریم تاکسیرانان اردبیل را با مهارتهای اطفاء حریق و کمکهای اولیه آشنا کنیم .
در این طرح که با همکاری سازمان آتش نشانی اجرا میشود تاکسیرانان پس از طی دوره های آموزشی لازم موفق به دریافت گواهینامه معتبر از سوی سازمان آتشنشانی میشوند و چنانچه در هنگام بروز حوادث در محل حاضر شده و امدادرسانی کنند و حضور آنها مورد تایید سازمان آتش نشانی قرار بگیرد با اهداء هدایای نفیس و خدمات ویژه از آنان به نحو احسن تجلیل بعمل می آید.
سعیدی اشاره کرد : با اهدای یک دستگاه کپسول اطفای حریق سه کیلویی و نصب جعبه کمک های اولیه در تاکسی به همراه آموزش‌های رانندگان در اطفای حریق و مشارکت‌ دادن آنها در صورت انجام عملیات در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است .
وی از اجرای طرح لباس متحد‌الشکل تاکسیرانان خبر داد و افزود: برخورداری تاکسیرانان از یک دست کاپشن و دو شلوار به همراه دو پیراهن متحد‌الشکل برای استفاده در زمان فعالیت روزانه مورد توجه است .
سعیدی در مورد دریافت کرایه به صورت نقدی و حل مشکل دریافت کرایه‌ها و مشکل پرداخت پول خرد به مسافران تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده با اجرایی شدن این پروژه به همراه نصب کارت بلیط یا کارت‌خوان در تاکسی‌ها بتوانیم مشکلات احتمالی را برطرف کنیم .
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد:‌ رویکرد ما کمک به رانندگان در ارائه خدمات کیفی‌تر با دغدغه و دردسرهای کمتر است و خود صاحبان تاکسی شرکت‌های تعاونی را تشکیل دادند تا در واگذاری لاستیک و دیگر قطعات لوازم یدکی به صاحبان تاکسی با قیمت مناسب انجام وظیفه کنند .
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اردبیل اضافه کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و ضرورت ارائه خدمات شایسته رانندگان تاکسی ما با رانندگانی که در این ایام نسبت به جابه‌جایی مناسب هموطنان اقدام کرده و یا از سوار و پیاده کردن مردم اجتناب کنند، موارد تشویقی و تنبیهی را در نظر گرفتیم که اعمال می‌کنیم   
     
     
 
تلفن :   04533811912-13
فکس : 04533810055
ایمیل : info@ardabiltaxi.ir

 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر اردبیل میباشد